O MATERIÁLECH

Spolupracujeme s místními firmami. Tiskneme převážně na bavlněné popelíny, kepry a len. Tkáme z bavlny, biobavlny a tencelu.

Jakou technologii tisku používáme?

Většina našich metráží je tištěna technologií digitálního tisku, používána jsou při něm barviva splňující certifikaci OEKO-TEX® Standard 100. Specifikem této technologie je až o 60 % nižší spotřeba vody, než je tomu u tradičního rotačního tisku. Tisk je trvanlivý, respektuje strukturu materiálu. Umožňuje dokonalé vykreslení i velmi jemných detailů.

A co tkané dezény?

Pro ty jsou používány příze z bavlny, biobavlny či kombinace bavlny a tencelu. Někdy se jedná o tzv. dead stock příze, tedy zbytkové materiály ve 100 % kvalitě, které jsou pro velkovýrobu již nevyužitelné. Díky zpracování v malých kolekcích materiál znovu nachází své uplatnění.

Jak se o tyto materiály starat?

Košile i košilové šaty perte na 30°C, v pracích režimech s nízkými otáčkami, ideálně jemné/ruční praní. Používejte šetrné prací prášky. V žádném případě nepoužívejte bělidla či prášky obsahující optické rozjasňovače. Nesušte v sušičce, ale volně zavěšené na ramínku. K žehlení je ideální používat napařovací žehličku. Pára proniká do vláken a přirozeně je narovnává, žehlení je tak mnohem šetrnější, šetří materiál a prodlužuje životnost produktu. U klasické žehličky použijte nastavení bavlna/len. Doporučujeme nejdříve teplotu vyzkoušet na skrytém místě. Lněné košile a šaty se vám budou snáze žehlit ještě vlhké.

Věnujte svému oblečení péči, bude vám dlouho sloužit. 

Popelín

Lehký, ale pevný materiál tradičně používaný při výrobě košilí. Jeho vlastnosti oceníte celoročně. Námi používané popelíny jsou až na výjimky ze 100 % bavlny.

Bavlněný kepr

Keprová vazba je jednou z nejpevnějších, ne nadarmo se kepry využívají při výrobě pracovních oděvů. Ty naše jsou ale lehké, splývavé, nízkých gramáží. Šaty díky nim krásně drží formu.

Len

Materiál, který v posledních letech zažívá oprávněně svoji renesanci. A to jak díky vysokému komfortu při nošení, tak ekologickému aspektu. Díky jeho nenáročnosti je používání pesticitů při jeho pěstování minimální. Charakteristickou vlastností tohoto materiálu je mačkavost, vyznavači dokonale vyžehlených linií si budou muset zvyknout. Vězte ale, že len je znakem nedbalé elegance a luxusu.