DEZÉNY

Dezén je vzpomínkou na cesty. Na slaný mořský vítr, vůni vrb u potoka, na malé objevy v zahradě. Je mým deníkem, zachycením prožitého.

— 

Vrby

Pod nohama spadané listí, překrývající se vrstvy mnoha barev, mnoha jejich odstínů. Vrby. Šedostříbrné větve jasně vystupují na pozadí setmělého nebe. Křížení a proplétání větví jej rozděluje na drobnou mozaiku o tisících dílků. Ohýbají se, jak kdyby na ně plnou vahou dolehl podzim. Uléhají k odpočinku, nebo spíš natahují větve ke svým ztraceným listům?

Cala

Cala to je prázdná pláž, potemnělé moře, opatrný otisk nohy v chladnoucím písku. Našedlé kmeny vystupující z masy hustého listí, vířící koruny. Bílá pěna, blednoucí nebe. Cala Violina, říjnová Itálie.

Ptačí hejno

Ujela jsem zimě, těm monochromatickým barvám, ze kterých ještě ani v náznacích nevykukují kousky zeleného jara. Vietnam je barevný, vše je intenzivní. Pachy, hluk, vůně. Červená na dveřích budhistického chrámu. Desítky ptačích klecí, barevného peří. Šlahouny popínavých rostlin, visící v dlouhých závěsech. To vše se skládá v barevný ornament. 

West Lake

Schovávám se dešti, piju v jedné z mnoha kaváren na břehu jezera kokosový kafe a pozoruju rybáře, kteří narychlo vybíhají nahodit pruty do právě rozčeřené vody. Bílá clona schovává město. Vidím roztříštěný odraz stromů na hladině.

Avena

Ovsík. Stébla travin z maltské pláže. Klásky pohybující se ve větru. Intenzita barev, ostré slunce. Moře trav zjemňuje hrubé skály. Teplý okr, modrý kobalt, narůžovělý západ slunce, rychlý nástup černé noci.

Cik-cak

Geometrie, střídání linek, pravidelnost. Minimalistický nadčasový vzor navržený pro jednu z prvních kolekcí tkaných dezénů. V lomených odstínech olivové, ledově modré a šedé. 

Basic

Jen černá a bílá, jen materiál a střih. Popelín nebo len. Pro dny kdy dáváte přednost jednoduchosti ve stylu i rozhodování.