DEZÉNY

Dezén je vzpomínkou na cesty. Na slaný mořský vítr, vůni vrb u potoka, na malé objevy v zahradě. Je mým deníkem, zachycením prožitého.

— 

Vrby

Pod nohama spadané listí, překrývající se vrstvy mnoha barev, mnoha jejich odstínů. Vrby. Šedostříbrné větve jasně vystupují na pozadí setmělého nebe. Křížení a proplétání větví jej rozděluje na drobnou mozaiku o tisících dílků. Ohýbají se, jak kdyby na ně plnou vahou dolehl podzim. Uléhají k odpočinku, nebo spíš natahují větve ke svým ztraceným listům?

Cala

Cala to je prázdná pláž, potemnělé moře, opatrný otisk nohy v chladnoucím písku. Našedlé kmeny vystupující z masy hustého listí, vířící koruny. Bílá pěna, blednoucí nebe. Cala Violina, říjnová Itálie.

Ptačí hejno

Ujela jsem zimě, těm monochromatickým barvám, ze kterých ještě ani v náznacích nevykukují kousky zeleného jara. Vietnam je barevný, vše je intenzivní. Pachy, hluk, vůně. Červená na dveřích budhistického chrámu. Desítky ptačích klecí, barevného peří. Šlahouny popínavých rostlin, visící v dlouhých závěsech. To vše se skládá v barevný ornament. 

West Lake

Schovávám se dešti, piju v jedné z mnoha kaváren na břehu jezera kokosový kafe a pozoruju rybáře, kteří narychlo vybíhají nahodit pruty do právě rozčeřené vody. Bílá clona schovává město. Vidím roztříštěný odraz stromů na hladině.

Avena

Ovsík. Stébla travin z maltské pláže. Klásky pohybující se ve větru. Intenzita barev, ostré slunce. Moře trav zjemňuje hrubé skály. Teplý okr, modrý kobalt, narůžovělý západ slunce, rychlý nástup černé noci.

Cik-cak

Geometrie, střídání linek, pravidelnost. Minimalistický nadčasový vzor navržený pro jednu z prvních kolekcí tkaných dezénů. V lomených odstínech olivové, ledově modré a šedé. 

Basic

Jen černá a bílá, jen materiál a střih. Popelín nebo len. Pro dny kdy dáváte přednost jednoduchosti ve stylu i rozhodování. 

Duino

Silné voňavé espresso na každém rohu, kavárny, které vás vrátí v čase, potřeby pro námořníky s výlohami plnými pruhovaných triček a teplých svetrů, náměstí, která přecházejí do moře, ulice stoupající prudce do kopce s průhledy do daleka, dlouhé členité pobřeží, teplo sálající z vyhřátých kamenů na pláži. Terst, Miramare, Grignano, Aurisina, Sistiana, Duino. 

Rorýsi

Obloha se stovkami pohybujících se teček, dlouhá ostrá křídla prořezávají nebe. Neúnavně. I v horkém sicilském poledním slunci. Kolekce dezénů plná barev a kontrastů.

Vlnky

Těžká hlava? Podložte si ji polštářem z kolekce bytového textilu a nechte se ukolébat čistým minimalistickým motivem vlnek. Jednoduché geometrické DEZÉNY jdou mezi sebou velmi dobře kombinovat. Doplňte Vlnky například kolekcí Čtyřlístky nebo organickou ale v pravidelných rytmech řazenou kolekcí Rorýsi.

Čtyřlístky

Už nemusíte hledat štěstí v trávě. Kolekce Čtyřlístky je další z řady minimalistických vzorů určených primárně pro bytový textil. Jednoduché geometrické DEZÉNY jdou mezi sebou velmi dobře kombinovat, doplňte Čtyřlístky například kolekcí Vlnky nebo organickou ale v pravidelných rytmech řazenou kolekcí Rorýsi.