ZKOUSKA

Dezén je mým bytostným tvůrčím polem, spojnicí mezi malbou, grafikou, textilní tvorbou. Nenavrhuji kolekce, navrhuji dezény.

Co je to vlastně dezén?

Jinými slovy vzor, motiv, pattern. Dezén je oborným termínem shrnujícím všechny tyto varianty. Na hrncích si všímáte dekoru, na látkách dezénu.

V čem jsou moje dezény unikátní?

Dezény látek navrhuji v ucelených tématických řadách. Motivy se posunují od konkrétních jasně rozpoznatelných námětů až k abstraktnímu znaku, často s výrazně posunutou barevností. Vždy však s jasným odkazem k původnímu inspiračnímu zdroji a se zachováním společného tvarosloví. To umožňuje jejich vzájemné široké kombinování.

A ještě...

Kolekce zahrnují jak pravidelné patterny, tak velkoformátové kupóny, velkoplošné motivy bez opakování skládané v délce od jednoho až do dvou metrů. Jedná se o volně komponované obrazy, často velmi časově náročné. Práce na nich představuje tři až čtyři týdny intenzivního navrhování.

Proč Dezén a košile?

Pro Dezén jsou precizně zpracované košile a košilové šaty nostným oděvem, základním kusem nadčasového šatníku. Pojem kapslový šatník – chytrý šatník není neznámý, košile je jeho pevnou součastí. Univerzální, variabilní, vždy trendy.

Kde a jak košile vznikají?

Precizně zpracované košile a košilové šaty vsou vyráběny v malých sériích, především zakázkovou formou. Vybírat můžete mezi klasickými i oversize siluetami. Stejně tak je na vás, jaký vzor se stane vaším osobním jarním, či podzimním trendem. Ty nejoblíbenější z nich naleznete skladem v e-shopu.

Košile Dezén jsou šité ve spolupráci s českou rodinnou firmou, která se výrobě tohoto typu oděvu věnuje bezmála 30 let. Kvalitní řemeslné zpracování, precizní detaily, tužené límečky a manžety jsou samozřejmostí.