DEZÉN

 

I český vzor může být současný...

Autorská metráž Evy Chmelové. Dezény látek navrhované v ucelených tématických řadách. Motivy se posunují od konkrétních jasně rozpoznatelných námětů až k abstraktnímu znaku, často s výrazně posunutou barevností, vždy však s jasným odkazem k původnímu inspiračnímu zdroji a se zachováním společného tvarosloví. To umožňuje jejich vzájemné široké kombinování.

Metráže jsou tištěny ve spolupráci s českými firmami. Pro tisk jsou používána reaktivní barviva splňující certifikaci OEKO-TEX® Standard 100. Specifikem digitáního tisku je i výrazně nižší spotřeba vody oproti jiným technologiím. Polštářové výplně jsou vyráběny chráněnou dílnou odkazující na tradici českého textilního průmyslu v severočeském podhůří.

Autorské série / zakázkové realizace

Dezény vznikají v širších tématických kolekcích. Počty motivů v jednotlivých sériích se pohybují zpravidla kolem pěti a více. Kromě základní řady nabízím i barevné variace. Zahrnují jak opakující se vzory, tak velkoformátové kupóny – velkoplošné motivy bez opakování skládané v délce od jednoho až do dvou a půl metru. Jedná se o volně komponované "obrazy", často velmi časově náročné, práce na nich představuje dva až tři týdny intenzivního navrhování. Kromě autorských kolekcí se zabývám i zakázkovými realizacemi. DEZÉN nejsou jen textílie, může být i komplexním vizuálním stylem. Stane se vaším jasným rozpoznávacím prvkem. Je autentický, je váš.

Jste architektonické studio, výrobce oblečení, kavárna hledající jasně rozpoznatelný ráz, instituce snažící se zpříjemnit své prostředí, zabýváte se repasováním nábytku, nebo jen hledáte a nenacházíte – neváhejte se ozvat. Více o zakázkových realizacích naleznete v portfoliu.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Zajímá mě hranice rozpoznatelného, posun od reality ke znaku. Balancování na hranici konkrétnosti. Nalézání zástupného symbolu, jeho nosnost – až analytická rovina hledání. Celý ten proces.

– eva chmelová –

 

Náš profil na Linked-in